• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Громадський бюджет м. Кременчука 2017 р. у питаннях і відповідях

Громадський бюджет м. Кременчука 2017 р. у питаннях і відповідях

 

Що таке Громадський бюджет м. Кременчука?

Громадський бюджет м. Кременчука – це частина міського бюджету, з якого на конкурсній основі здійснюється фінансування проектних пропозицій (оформлених ідей), підготовлених жителями (авторами) для покращення умов проживання у місті і вирішення різних місцевих проблем. Інші назви Громадського бюджету – бюджет участі, учасницький бюджет, партисипативний бюджет, партисипаторний бюджет.

Веб-сайт Громадського бюджету м. Кременчука 2017 року: https://kremen.pb.org.ua

Спільнота у Facebook:  https://www.facebook.com/groups/kremgrombud

 

З чого складається Громадський бюджет м. Кременчука?

Процедура Громадського бюджету передбачає наступні етапи:

·        проведення інформаційної кампанії;

·        підготовка і подання авторами проектних пропозицій;

·        аналіз проектних пропозицій працівниками міськвиконкому;

·        винесення перевірених проектних пропозицій на голосування або їх відхилення;

·        голосування за проектні пропозиції жителями міста Кременчука;

·        визначення і затвердження проектів-переможців;

·        реалізація проектів-переможців відповідальними підрозділами міськвиконкому;

·        звітування та оцінка результатів реалізації проектів.

 

Що таке «проектна пропозиція»?

Проектна пропозиція  –  це документ, в якому описана ідея автора, план її реалізації і кошторис. Пропозиція з відповідним обґрунтуванням оформляється автором на бланку-заяві згідно Положення міської цільової програми «Громадський бюджет м. Кременчука на 2016-2020 роки». Радимо ознайомитись з цим Положенням.

 

Що таке «проект-переможець» і «сектори» міста? Хто реалізує проекти-переможці?

Проект-переможець – це проектна пропозиція, яка під час голосування в межах конкурсу Громадського бюджету отримала в одному із 11 секторів міста Кременчука найбільшу кількість голосів жителів. Тобто, за результатами конкурсу може бути 11 проектів-переможців. З метою рівномірного розподілу коштів Громадського бюджету м. Кременчука, територію Кременчука умовно поділено на 11 секторів. Кожний сектор об’єднує кілька мікрорайонів міста.

Реалізація проектів-переможців належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Це означає, що кошти на їхню реалізацію отримує відповідальний орган виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, а не автор проектної пропозиції.

 

Хто може стати автором проектної пропозиції? Скільки пропозицій може подати автор?

Автори – громадяни України (іноземці та особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України), яким на момент подання проектних пропозицій виповнилось 16 років, що зареєстровані та проживають на території міста Кременчука (або мають довідку з місця роботи, навчання, служби чи інші документи, що підтверджують проживання у місті Кременчук).

Протягом року автор може подати від себе лише один проект.

 

Яка сума Громадського бюджету м. Кременчука 2017 року?

Громадський бюджет м. Кременчука 2017 року складає 3,0 млн. грн.

 

Яка максимальна вартість проекту-переможця?

Максимальна сума підтримки одного проекту-переможця з Громадського бюджету м. Кременчука 2017 року складає 250 тисяч грн. Вартість проектних пропозицій може бути менша за цю суму.

 

Яка тематика проектних пропозицій?

За рахунок коштів Громадського бюджету м. Кременчука 2017 року можуть бути профінансовані проекти-переможці, які передбачається реалізувати в межах території міста та відповідають наступним пріоритетним напрямкам:

1. Дитячі і спортивні майданчики, зелені зони, зони відпочинку, майданчики для вигулу собак. Тут розміщено рекомендований перелік місць для майданчиків і зон: https://budget.kremen.org.ua/budget2017; пропоновані місця відносяться до комунальної власності, відповідають містобудівній документації і є вільними для використання. Якщо обрана вами ділянка не відповідає рекомендованим, необхідно звернутися у ЦНАП самостійно або он-лайн http://cnap-kremen.gov.ua/public/showall/116, щоб замовити викопіювання з містобудівної документації для подальшого аналізу з метою розуміння, чи можна використовувати обрану ділянку для проектної пропозиції.

2. Енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії в громадських місцях.

3. Безбар’єрність міського простору (за винятком пандусів у житлових будинках), тощо.

4. Розвиток міського туризму, туристичної інфраструктури та туристичної привабливості міста; урбанізм.

5. Інновації, інформаційні технології, телекомунікації.

 

Як підготувати проектну пропозицію?

Автор готує проектну пропозицію на бланку-заяві у форматі Microsoft Word на аркушах форматом А4, шрифтом Times New Roman 14 кегль, одинарний міжрядковий інтервал. Кошторис (бюджет) проектної пропозиції викладається у третьому розділі бланку-заяви, а також подається окремо у форматі Microsoft Excel. До пропозиції обов’язково прикладається додаток 1 – таблиця підписів 15-ти осіб (крім автора), які підтримують проектну пропозицію автора. Пропозиція разом з додатками і кошторисом подається в електронному і надрукованому варіантах. Прийом документів здійснюється у робочий час на рецепції міськвиконкому за адресою: площа Перемоги, 2 або у кабінеті №519.

Форми для заповнення можна завантажити тут:  https://kremen.pb.org.ua/help/forms або отримати, написавши запит на електронну адресу: sonykats@gmail.com.

Для підготовки якісної проектної пропозиції, авторам рекомендується розробляти її у співпраці з профільними підрозділами міськвиконкому.

Кошторис (бюджет) проектної пропозиції містить різні статті витрат, які є цільовими, тобто прямо відповідають запланованим видам діяльності (роботи, послуги, товари), перелічених у п. 2.5 бланку-заяви.

При підготовці кошторису  рекомендуємо звернутися до організацій різних форм власності з запитами на комерційні пропозиції для визначення реальної вартості видів діяльності. При формуванні кошторисів проектних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам рекомендовано також керуватись орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби та конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/tsinoutvorennya

Кошти на проектно-кошторисну документацію передбачено окремо, тому їх не треба закладати у кошторис проектної пропозиції. У кошторисах не передбачається оплата праці або гонорар автора проектної пропозиції. Рекомендуємо закласти до кошторису 5-10% суми на непередбачувані витрати.

 

Де, коли і як можна подати проектну пропозицію? Як пройти верифікацію на веб-сайті Громадського бюджету для отримання можливості подачі проектних пропозицій і голосування?

Проектні пропозиції подаються особисто авторами лише у період їх прийому: з 11 вересня по 10 жовтня 2017 року.

Подання проектної пропозиції можливе лише з персонального комп’ютера чи ноутбуку. Мобільні пристрої для цього не підійдуть. Для подачі проектної пропозиції автором, треба спочатку зареєструватися (створити особистий кабінет) на веб-сайті https://kremen.pb.org.ua. Для цього є два способи.

Перший спосіб: он-лайн верифікація (підтвердження особи) через електронну систему BankID. Для цього потрібно бути клієнтом банку, що входить до системи BankID. 

Щоб пройти верифікацію, на головній сторінці веб-сайту Громадського бюджету натискаємо кнопку «Вхід» (вгорі справа) або кнопку «Подати проект», після чого – кнопку «Вхід або реєстрація». З’являється вікно, в якому обираємо «Вхід через BankID»:

Наступний крок – вибір банку, в якому ви обслуговуєтеся, зі списку:

Далі необхідно внести свої дані (номер телефону і пароль) у вікно банку, в якому ви обслуговуєтеся. У цьому прикладі наведено Приват24, але у інших банків воно має свій вигляд:

Входимо в систему. На телефон приходить SMS з кодом, який треба внести у відповідні поля (набір чисел буде іншим):

Далі з’являється вікно системи BankID, в полях якого внесено інформацію про клієнта банку (П.І.Б., місце проживання, місце реєстрації, тощо). Внизу вікна є розділ «Додаткова інформація»:

У розділі «Додаткова інформація» придумуємо і підтверджуємо новий пароль. Варто його записати і зберегти. Це буде пароль для входу на веб-сайт Громадського бюджету. Вказуємо адресу свого акаунту на facebook, якщо така є, і натискаємо кнопку «Зареєструватися». Верифікацію на веб-сайті Громадського бюджету завершено. Далі можна подавати проект або голосувати на етапі голосування.

Другий спосіб верифікації користувачів веб-сайту Громадського бюджету відбувається через звернення жителів Кременчука, що не користуються Інтернет або не можуть скористатися системою BankID, у пункти супроводу бюджету участі – до працівників міськвиконкому (рецепція або кабінет №519) з пред’явленням паспорту. Працівники ЦНАП (Центральне і Крюківське відділення) також будуть допомагати кременчужанам проходити верифікацію у цей спосіб на етапі голосування за проектні пропозиції авторів. Паспорт потрібен, щоб ідентифікувати особу, бо подати проектні пропозиції і голосувати за них можуть виключно жителі м. Кременчука віком від 16 років.

Працівник міськвиконкому чи ЦНАП внесе паспортні дані громадянина на веб-сайт Громадського бюджету і видасть йому логін і пароль. З ними громадянин зможе на етапі подачі проектних пропозицій як автор он-лайн подати свою пропозицію з дому чи з іншого місця. На етапі голосування, ввівши коректні логін і пароль на веб-сайті Громадського бюджету, громадянин зможе проголосувати за обрані проектні пропозиції. Якщо у людини під час голосування немає можливості скористатися Інтернет для голосування, проголосувати вона зможе у міськвиконкомі (рецепція або кабінет №519) або у ЦНАП (Центральне і Крюківське відділення). Для цього голосуючому краще прийти з готовим рішенням, за яку проектну пропозицію або пропозиції (максимум 11) він хоче проголосувати.

Працівник ЦНАП чи міськвиконкому не має права агітувати за будь-які проектні пропозиції, подані авторами на конкурс Громадського бюджету міста Кременчука. Людина сама обирає проектні пропозиції для голосування.

Радимо скористатися другим способом верифікації тим жителям Кременчука, які не мають міської реєстрації (прописки), але можуть підтвердити своє місце роботи, навчання, служби у м. Кременчуці відповідним документом.

Авторам проектних пропозицій радимо розмістити у своїх кабінетах користувача веб-сайту Громадського бюджету посилання на власні профілі у Facebook та свої фотографії, щоб жителі Кременчука могли знайти вас у соціальній мережі і познайомитися ближче. Також авторам рекомендуємо одразу починати агітацію мешканців Кременчука за свої проектні пропозиції, хоча етап голосування йде згодом після етапу прийому і аналізу пропозицій. Слідкуйте за оголошеннями!

Авторам після верифікації на веб-сайті Громадського бюджету для прискорення процедури подачі проектних пропозицій наполегливо рекомендуємо самостійно спочатку подати власну пропозицію он-лайн на веб-сайті https://kremen.pb.org.ua у відповідній формі, а потім обов’язково з надрукованою і підписаною версією пропозиції звернутись до міськвиконкому. Крім паперової версії, до виконкому подається бланк-заява з додатками в електронному вигляді. Проектні пропозиції подаються особисто авторами в електронному (на «флешці») і паперовому вигляді у робочий час на рецепції міськвиконкому (площа Перемоги, 2) або у кабінеті №519.

Автор проектної пропозиції може зняти пропозицію з розгляду не пізніше, ніж за 7 календарних днів до початку етапу голосування.

Зміни до проектної пропозиції та об’єднання декількох проектних пропозицій в одну можливо лише за згоди авторів відповідних пропозицій на етапі аналізу проектних пропозицій.

Якщо подана на веб-сайті Громадського бюджету проектна пропозиція автора не відповідає умовам конкурсу Громадського бюджету (Положенню), є неповною або заповненою з помилками, працівник відділу по роботі із зверненнями громадян міськвиконкому по телефону або електронною поштою повідомляє про це автора проектної пропозиції з проханням внести корективи протягом 7 календарних днів з дня звернення. Якщо автор не вносить корективи у визначений термін, пропозиція відхиляється. Також відхиляються проектні пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни або ті, що попадають під пункт 3.4. Положення.

УВАГА! У разі, якщо проектна пропозиція в електронному і паперовому вигляді є неповною або заповнена не у відповідності до Положення, працівник міськвиконкому не приймає її. При цьому поданій он-лайн пропозиції присвоюється статус «Відхилено».

 

Що відбувається з проектною пропозицією після її подачі автором?

Проектна пропозиція, що пройшла первинну перевірку, отримує на веб-сайті статус «На розгляді». Далі вона надсилається працівником рецепції міськвиконкому у відповідний структурний підрозділ виконавчого комітету Кременчуцької міської ради для аналізу. Аналіз пропозиції на предмет можливості її реалізації та правильності її кошторису проводиться протягом 15 календарних днів з дня її отримання, але не пізніше ніж до початку етапу голосування. Рішенням Робочої групи дата голосування може бути перенесена на пізніший період.

У разі, якщо проектна пропозиція не містить важливої інформації, необхідної для її аналізу, відповідальний працівник підрозділу по телефону або електронною поштою звертаються до її автора з проханням надати необхідну інформацію протягом 5 робочих днів з дня звернення з метою її доопрацювання. Якщо автор не надав у визначений термін необхідну інформацію в повному обсязі, проектна пропозиція відхиляється.

За результатами аналізу працівники відповідного структурного підрозділу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради заповнюють для кожної проектної пропозиції карти аналізу з висновками. Після цього проектні пропозиції з картами аналізу передаються до відділу по роботі зі зверненнями громадян міськвиконкому. Потім проводиться засідання Робочої групи, на якому затверджується перелік проектних пропозицій, допущених і не допущених до голосування. Разом з цим члени Робочої групи затверджують термін проведення етапу голосування жителями Кременчука за проектні пропозиції авторів.

 

Як відбувається голосування жителями Кременчука за проектні пропозиції авторів?

Голосування за проектні пропозиції триває 30 календарних днів з дати оголошення цього етапу (16 листопада по 15 грудня 2017 р.) Проголосувати можна виключно на веб-сайті Громадського бюджету, після проходження користувачем верифікації. Існує два способи верифікації (див. вище).

До голосування допускаються жителі Кременчука, яким на момент подання проектних пропозицій виповнилось 16 років, що зареєстровані та проживають на території міста Кременчука (або мають довідку з місця роботи, навчання, служби чи інші документи, що підтверджують проживання у місті Кременчук).

Всі проектні пропозиції, які були допущені до голосування можна знайти на веб-сайті Громадського бюджету. 

Де можна отримати консультації щодо Громадського бюджету?

Консультації щодо підготовки проектної пропозиції та Громадського бюджету можна отримати в робочий час (понеділок-п’ятниця 8.00-17.00, обід 12.00-13.00) за адресою: площа Перемоги, 2, у працівників міськвиконкому на рецепції або у кабінеті №519 (5 поверх, ліве крило). Телефони для довідок: (096) 096-49-80, (066) 296-48-89, (068) 360-30-44; роб. 74-38-69.

На мікрорайонах м. Кременчука будуть проводитися тренінги з питань участі у Громадському бюджеті. Графік і місця проведення будуть оприлюднені на сайті https://kremen.pb.org.ua і у ЗМІ. Слідкуйте за оголошеннями!