• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"FUN SCIENCE" - весела наука та експерименти у парку Миру! На голосуванні

Доданий
30.09.2019
Номер
38
Розвиток міського туризму, туристичної інфраструктури та туристичної привабливості міста; урбанізм (ВЕЛИКІ та МАЛІ проекти)

Проект спрямований на створення першого в Кременчуці та першого в Україні науково-пізнавального, розважального простору під відкритим небом! Де у цікавій, доступній формі, за допомогою якісних фізичних, механічних, інтерактивних та акустичних експонатів, на практиці, молодь, діти, мешканці й гості міста зможуть підтягнути себе по фізиці, зробити круті фото, весело та з користю провести час!

Автор проекту
Бюджет
960 700 грн
Розрахунок бюджету
Район
ВЕЛИКІ проекти
Адреса
вул. Миру, 5, Кременчук

Опис

Відповідність тематики великої проектної пропозиції пріоритетам Громадського бюджету

Так.
4) Розвиток міського туризму, туристичної інфраструктури та туристичної привабливості міста; урбаніз

Відповідність тематики малої проектної пропозиції пріоритетам Громадського бюджету

Ні.
ні

Відповідність тематики комунальної проектної пропозиції пріоритетам Громадського бюджету

Ні.
ні

Відповідність тематики соціальної проектної пропозиції пріоритетам Громадського бюджету

Ні.
ні

Чи відповідає земельна ділянка переліку рекомендованих місць

Ні.
ні

2.1. Існуюча ситуація

Наше суспільство у всіх видах своєї діяльності знаходиться під впливом технічного прогресу, що потребує постійного підвищення знань людиною з природничих наук – фізики, хімії тощо. Задля їх популяризації у сучасному світі існує концепція такого садово-паркового простору, що насичений науковими експонатами, атракціонами, що демонструють дію складних фізичних законів та явищ у простій, веселій й зрозумілій формі.
Єдиний ландшафтний простір такого типу існує лише у польському місті Краків і носить назву «Сад дослідів імені Станіслава Лема». Найбільш схожі за ідеєю – інтерактивні музеї у Польщі, Швеції. В Україні не багато таких музеїв – у Києві, Харкові, Тернополі, під відкритим небом, поки що, жодного!

Ми навчаємося 9-11 років у школі, де отримуємо елементарний курс знань з фізики, хімії, при цьому, ми не завжди маємо можливість, через відсутність необхідного обладнання або неробочий стан приладів у шкільних і навіть вузівських лабораторіях застосувати, чи перевірити на практиці отримані знання. Тому вирішення питання розповсюдження знань з фізичних явищ та хімічних утворень серед населення є важливим і актуальним.
Крім цього, в нашому динамічно розвинутому місті, на сьогоднішній день, існує безліч дитячих майданчиків, місць для активного відпочинку під дахом, таких як роледром, каток, дитячі розважальні кімнати, створюються екстрім зони, однак не існує простору, де можна було б поєднати розваги й процес пізнання, цікаве дозвілля й фотографування з отриманням практичних знань з природничих наук. Багато хто з нас звик відноситись до науки, зокрема фізики, як до складного, нецікавого, незрозумілого явища! Уроки у школі зводяться до вивчення складних формул, значення яких є незрозумілим через відсутність наочності. Є потреба змінити ці хибні стереотипи, показати дітям, молоді, що наука це весело й цікаво!

2.2. Опис людей або груп населення, які зможуть користуватись результатами реалізації проектної пропозиції

Данний науково-пізнавальний, розважальний простір є універсальним, простим у користуванні, доступним, цікавим через свою специфіку, отже ним зможуть користуватись мешканці нашого міста - люди будь якого віку: діти, підлітки, молодь, родини з дітьми, люди літнього віку, наприклад, бабусі та дідусі з онуками, сім’ї з дітьми з особливостями, туристи з інших міст.

2.3. Мета проектної пропозиції

1) Нестандартнийт спосіб зацікавити дітей та молодь нашого міста займатися природничими науками, зокрема фізикою. 2) можливість проводити практичні заняття з фізики для школярів та студентів на природі, свіжому повітрі, 3) простір одночасно дозвілля, цікавих фото та розвитку для людей різного віку. 4) простір дозвілля та розвитку для людей та дітей з особливостями здоровя, експонати акустичної групи, маятники (генератор хвиль маятників), великий калейдоскоп, арфа без струн, орган, наситять сенсорний простір таких дітей 5) розширення і поглиблення знань населення з природничих наук; 6) розвиток туристичного потенціалу та привабливості нашого міста

2.4. Завдання проектної пропозиції

- Замовити експонати для парку веселої науки та експериментів;

- Організувати доставку експонатів.

- Провести зонування території під розміщення об’єктів різних груп

- Підготувати територію парку для проведення монтажних робіт по встановленню об’єктів у грунт

- Провести бетонні роботи по підготовці фундаменту під наступне встановлення експонатів.

- Замовити виконавцю експонатів пусконалажувальні роботи та монтаж експонатів.

- Замовити QR - коди для кожного експонату з текстом-розясненням фізичного закону або явища, яке вони демонструють.

- Створити анонси про відкриття парку експериментів у соцмережах.

2.5. Заходи, які треба виконати для впливу на ситуацію

- Замовити фізичні експонати для парку експериментів у кількості 12 одиниць у фірми - проектанта-виконавця - сайт виконавця з посиланням на експонати, фотографіями, 3-д моделюваннями. детальним описом матеріалів і тд. http://www.quadrosun.com/ru/category/interaktyvni-eksponaty-dlya-tsentriv-ta-muzeyiv-nauky/
(строк виконання об’єктів з моменту замовлення 4-6 міс),
Пропоную скористатись послугами саме цієї конструкторської фірми, враховуючи ексклюзивність, нестандартність, специфіку об’єктів, досвід виконавців у розробці подібних експонатів у м. Харкові, іх участь у виконанні подібного проекту за кошти громадського бюджету у м. Тернопіль...

Пропоную замовити наступні наукові та фізичні експонати (фото у проекті)
- Підніми автомобіль "Запорожець" (автомобіль може бути будь-якої іншої марки, однак, це збільшить вартість проекту)
- платформа рівноваги
- фізична карусель
- орган
- генератор хвиль маятників, пропонується зробити великий антивандальний експонат, маятники якого будуть світитись у темряві
- телефон - телеграф + 2 телефонні будки
- маятник Максвелла у вигляді тренажеру, або звичайного фізичного експонату
- Калейдоскоп 3-х вимірного зображення "селфі"
- Безструнна арфа - арка що звучить завдяки вбудованим датчикам
- Кімната "Еймса" оптична іллюзія, де малюк миттєво перетвориться на велетня. Виконавець пропонує зробити кімнату відкритого типу, без даху , а стіни замінити на поручні - стійки. Експонат стане улюбленим місцем для фотографування мешканців та гостей міста.
- Дзеркальний безмежний коридор
- Параболічні тарілки-віддзеркалювачі звуку

Фірма - виконавець послуг також бере на себе виготовлення та розробку QR-кодів з розясненням фізичних явищ та законів, що демонструватиме кожен з експонатів з розміщенням цієї інформації своєму сайті

- організувати доставку експонатів з м. Харків у м. Кременчук організації з перевозки вантажів (вага вантажу 6700 кг обєм 59м3, вартість 7500 грн) інформацію надала компанія https://key-trans.com.ua/

- Провести зонування території під розміщення об’єктів різних груп (акустичної, оптичної, механічної), з урахуванням зручності, безпеки для користувачів, отримання максимального ефекту від експлуатаціі данних об’єктів.

- Підготувати територію парку для проведення монтажних робіт по встановленню фізичних експонатів
- Замовити місцевій будівельній організаціі підготовку фундаменту під подальше встановлення експонатів у грунт. У звязку з тим, що жодна будівельна організація нашого міста не погодилась безкоштовно скласти кошторис будівельних робіт, то я врахувала 10% від загальної вартості експонатів.

- Замовити виконавцю експонатів (м. Харків, http://www.quadrosun.com/ru/) проведення пусконалажувальних робіт 12 фізичних експонатів.

- Забезпечити команду виконавців в кількості 3-х осіб житлом на строк від 10-14 днів. Орієнтовна вартість тримісного номера у готелі "Дніпровські зорі" 1200 грн.

- Створити анонси про відкриття "FUN SCIENCE" у Парку Миру в соцмережах, - фейсбук, інстаграм.

2.6. Результати (кількісні і якісні) реалізації заходів проектної пропозиції

Кількісні:
Місто отримає перший в Україні відкритий парковий простір науково-пізнавального напрямку для людей різних вікових та соціальних груп.
Якісні:
Новий за якістю та користю спосіб проведення дозвілля мешканцями нашого міста, зростання рівня знань населення, заохочення школярів та молодь до вивчення природничих наук, місце проведення цікавих уроків з фізики, розвиток інфраструктури та туристичної привабливості нашого міста.

Наявність довідки або інформаційної згоди керівника комунальної установи щодо ознайомлення з проектом (для КОМУНАЛЬНИХ проектів)

Так.
так

Чи інформували Ви мешканців прилеглих будинків чи мікрорайону щодо подачі проекту?

Так.
так

Фотографії